Penis Büyütme Ameliyatı

Penis Büyütme Ameliyatı

Günümüzde erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozukluklarından şikayetçi olabilmekte ve bu nedenle ameliyat tercih etmektedirler. Bir çok nedene bağlı olarak ya da tamamen hasta isteğiyle doğru orantılı olarak peniste boy uzatma, penis kalınlaştırma, penis eğriliği düzeltme, sünnet hatalarını düzeltme ameliyatları yapılabilmektedir.

Normal şartlar altında penis ereksiyon durumunda boyu ve enine doğru büyümektedir. Ereksiyon halindeki bir penisin uzunluğu ortalama olarak 13 – 14 cm olmakla beraber 12 cm ve üzerindeki uzunluklar normal olarak kabul edilmektedir. Bu boyların altında olan uzunluklar kısa olarak kabul edilmektedir. Penis kalınlığının normal ölçülerden ince bir yapıda bulunması kişide bir anksiyete oluşturabilmekte ve bu durumun düzeltilmesi istenebilmektedir.

Erkeklerde penis ile alakalı olarak;

  • Penis uzunluğunun normalden kısa olması,
  • Penis kalınlığının normalden ince olması,
  • Penis doğrultusunun değişik yönlerde kıvrık olması,
  • Sünnet hatalarına bağlı gelişmiş şekil bozuklukları,
  • Penis üzerinde tüylü alanda aşırı yağ bulunmasına,

durumlarına bağlı olarak cerrahi müdahale taleplerinde bulunabilmektedirler.

Penis büyütme ameliyatı son yıllarda erkeklerin en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Fizyolojik olarak erektil bir penis 11 ile 17 cm arasındadır ve bunun nedeni bir kadının vajinasının aynı uzunluğa sahip olmasıdır.

Penis büyütme ameliyatı ilk olarak hastanın iyi bir aday olması gerektiği anlamına gelir, çünkü bu estetik bir ameliyattır, işlevsel değil. Herhangi bir cinsel performans artırılamaz veya azaltılamaz.

Ereksiyon haricinde küçük bir penise sahip olan kişilerde soyunma odası sendromu vardır ve bir spor salonuna veya yüzme havuzuna gittiklerinde soyunmak zorunda kaldıklarında utangaç olabilirler. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, penis görünümünü değiştirmek isteyen bu hastalar için penis büyütme ameliyatı iyi bir seçenektir.

Penis büyütme ameliyatı son yıllarda en sık tercih edilen işlemlerden biridir ve ameliyatsız ya da cerrahi olarak gerçekleştirilmektedir.

Penis Büyütme Nasıl Olur?

Penis büyütme cerrahi bir işlemdir. Oldukça ciddi bir operasyon olmakla birlikte, uzman hekimler tarafından kolaylıkla gerçekleştirilir. Kan akışının en yoğun olduğu organlardan bir tanesi olması sebebi ile penis üzerinde yapılacak büyütme operasyonu, ameliyathane ortamı gerektirir. Komplikasyon riskini ortadan kaldıracak tedbirlerin bulunduğu kliniklerde işlem gerçekleştirilebilmektedir.
Penis büyütme nasıl olur sorusunun cevabı, kişinin gereksinimleri ile ilgilidir. Eğer penisin kalınlığı ile ilgili bir büyütme gereksinimi varsa, yağ enjeksiyonu yöntemi ile kişinin kendi dokuları transfer edilerek işlem tamamlanır. Bir uzunluk ihtiyacı söz konusu ise asıcı bağ dokusuna müdahalede bulunularak, penisin birkaç santim dışarı çıkması sağlanabilir. Bu farklı durumlar için maliyetler elbette farklı olacaktır. Kesin bir maliyet için hekiminiz ile iletişime geçmeli ve muayene olmalısınız.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatları

Yapılan uzatma ve büyütme ameliyatları genel olarak pubis kemiği ile penis kökü arasında yer alan suspansor ligamentin kesilmesi işlemi ile penisin beden içerisinde kalan bir bölümünün dışarıya çıkartılması prensibine dayanır. Bu konuda altı çizilmesi gereken husus bu ameliyatın penis boyunu ereksiyonda değil normal konumda arttırdığı olmalıdır. Yani ereksiyon durumundaki boyutlarda herhangi bir değişiklik gözlemlenmez. Bu ameliyatın en önemli riski ereksiyon durumunda penisin stabilizesinin azalabilmesi durumudur. Bu yüzden dolayı ben bu tekniği kullanarak ameliyat yapmıyorum.

Benim uyguladığım teknikte ereksiyon, stabilite ve his kaybı gibi durumlar ortaya çıkmamaktadır. Dolayısıyla bu konularda hastalara sorun çıkarmayacak teknikler tercih ediyorum. Yine bazı hatalı sünnet uygulamalarına bağlı olarak penis derisinde kısalmalar meydana gelebilmektedir. Bu durumda Z plasti, V-Y ilerletme yöntemleri, ya da deri grefti kullanılarak derinin boyutları arttırılarak problem çözülür. Aşırı kilolu kişilerde de, gömülü penis durumu oluşabilir. Bu durumda o bölge üzerinde bulunan yağların alınması yoluna gidilir ve bu sayede boyda ve görünürlükte artış sağlanmış olur.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatları

Penis kalınlaştırma ameliyatları günümüzde genellikle yağ enjeksiyonları, kompozit doku transferleri ve özel dolgu maddeleri kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntemler içerisinde en sık kullanılan yağ enjeksiyonlarıdır. Yağ enjeksiyonu, vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokularına özel işlemler uygulanarak yine aynı hastada belirlenen bir bölgeye aktarılması işlemine verilen isimdir.

Aktarılan yağ dokularının ortalama %40 ı, bulundukları bölgede 6 ay sonrasında da kalıcı olarak bulunabilmektedirler. Bu durumdan ötürü bazı hallerde uygulamanın tekrarı gerekli olabilmektedir. Genellikle bu işlem için verilen yağlarla bölgede yeterli bir kalınlık elde edilebilmektedir. Özellikle fazla miktarlarda yağ enjeksiyonu uygulanmasının başarının artmasına yönelik doğrudan bir etkisi bulunmamaktadır. Yağlar liposuction tekniği kullanılarak bulundukları bölgeden alınmaktadır. Operasyon sedasyon anestezi tekniği kullanılarak gerçekleştirilmekte olup, bu sayede hastaya genel anestezi uygulanmadan işlem gerçekleştirilmektedir. Hasta ameliyat esnasında herhangi bir ağrı hissetmez ve ortalama 1 – 2 saat içerisinde ayağa kalkabilir. Ameliyat sonrasında vücutta herhangi bir ameliyat izi kalmamaktadır.

Yağ enjeksiyonu sonrasında hasta gündelik hayatına devam edebilir. Penisin üzerinde oluşan ödem yaklaşık 1 hafta sonrasında azalmaya başlar, penisin normal duruma gelmesi ise ortalama 1 ay kadar sürmektedir. Hastalar ameliyat sonrasındaki 1 ay içerisinde cinsel ilişkiden kaçınmalıdır. Penise uygulanan yağların kalıcılık durumları ile alakalı olarak son halini alıp, işlemin tam olarak oturması ise yaklaşık 6 ay kadar sürmektedir.

Penis Eğriliklerine Yönelik Olarak Yapılan Ameliyatlar

Kişide Doğuştan ya da sonradan hatalı sünnet sonucu meydana gelebilir. Penis ereksiyon halinde bir tarafa doğru eğilmiştir. Ereksiyon konumunda tanı net bir şekilde konulur. Ameliyatla mevcut problem düzeltilebilmektedir.

Ameliyatısız Penis Büyütme Var Mıdır ?

Penis büyütme ameliyatı söz konusu olduğunda, her ne kadar etkili olsada, cerrahi herkes için doğru veya uygun bir seçim olmayabilir, bu yüzden problemlerini çözümlemek için ameliyatsız bir yöntem arayanlar için de penis büyütme estetiği yapılabilmektedir.

Penis büyütme estetiği ile alakalı doğru bir seçim yapmak çok önemlidir. Ameliyat kalıcı bir çözüm sunmakla beraber operasyon istemeyen kişiler için ameliyatsız seçenekler de mevcuttur. Ancak hastanın ameliyatsız penis büyütme estetiğinden neler bekleyebileceğini bilmesi gerekmektedir.

Penis büyütme estetiğinde ameliyatsız yöntemlerden biri enjeksiyon kullanmaktır. Ancak penis büyüklüğünü doğru ayarlamak ve eşitsizlikler oluşmasını engellemek için daha çok kanül yöntemi kullanılmaktadır. Kanül yönteminde dermal dolgu malzemeleri kullanılmakta ve penise uygulanmaktadır. Maalesef hasta uygunluğu son derece önemlidir. Sentetik dolgularda maliyet çok yüksek rakamlara ulaşabilir.

Ameliyat yönteminde ise penis şaftı boyunca yağ greftleri bir kez ya da iki kez enjekte edilmekte, böylelikle daha düzgün bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Kanül yöntemiyle yapılan  işlemde enfeksiyon riski çok azdır.

Bu nedenle ameliyat yöntemi daha sık kullanılmaktadır. Diğer yandan ameliyatsız işlemde kullanılan iğne ile enjeksiyon yöntemine göre çok daha az invazivdir fakat İğne enjeksiyonlarının defalarca cilde uygulanması gerekir.

Ameliyatsız penis büyütme estetiğinde kullanılan iğne enjeksiyonlar ve  diğer tedavilerden daha kısa iyileşme sürecine sahiptir ve morarma ya da şişme çok az olur.

Ameliyatsız Penis Büyütme Sonrası İyileşme

Ameliyatsız penis büyütme estetiği sonrası hızlı iyileşme için bazı talimatlara uymak gerekmektedir. Öncelikle 1 hafta boyunca cinsel ilişkiden ve mastürbasyondan kaçınmak önemlidir. Aynı zamanda doktorunuzun reçete ettiği ilaçları da düzenli olarak kullanmanız ve düzenli muayenelere gitmeniz gerekmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis büyütme ameliyatı fiyatları’nı belirleyen kriterler ve penis büyütme ameliyatı fiyatı almak için iletişim bölümününü ziyaret edebilirsiniz.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar?

Penis büyütme veya kalınlaştırma ameliyatı olmak isteyenler elbette Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar? Sorusunun cevabını araştırır. Ancak bu noktada herkes için aynı fiyat seviyesinin söylenebilmesi mümkün olmadığından muayene gereklidir. Operasyonun hangi gereksinimlere sahip olacağı yapılacak muayene ile kararlaştırıldıktan sonra, işlemin fiyatları ortaya çıkabilmektedir. Hekiminizden randevu alarak, uygulamanın sizin için geçerli olacak fiyatlarına muayene sonrasında ulaşabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Ne Kadar?

Penis büyütme ameliyatı ne kadar sorusu; hasta görülmeden cevaplanamaz. İhtiyacın tespiti için hastanın görülmesi gerekir ki, bu noktada ameliyat maliyetleri net bir şekilde ortaya çıkar. Penis kalınlığı veya uzunluğunun bir ihtiyaç olması durumuna bağlı olarak kullanılacak yöntem ve klinik şartlar değişeceğinden maliyetler de değişir. Hekim tarafından yapılacak muayenenin ardından hem bu operasyonun gerekliliği, hem de maliyetleri ortaya çıkacaktır.

Yorum ekle